FOTO: Maaji (Instagram)

Koopgids

KOOPGIDS

46664 021 461 0346 / www.4fashion.com

A

Abode 072 261 3540

A.C. Activewear 021 592 6230

A-List 021422 4064 / 021 422 4844

Accessorize 021 447 7718 / www.accessorize.co.za

Ackermans 021 900 1000 / www.ackermans.co.za

Adornment Africa 011 791 3397

Afraid of Mice 021 423 7353

Aftershock 021 421 8162 / 012 348 3698 / www.aftershockplc.co.za

After Eden 021 461 0346

Aldo 011 884 4141 / 021 421 5674 / www.aldoshoes.com/za

Amanda Appelby 011 784 2806

Amanda Laird Cherry 031 312 2575

Amber 021 433 2687

American Swiss 021 421 1776 / 011 333 0419 / www.americanswiss.co.za

Amulet 021 426 1149

Anpa 021 418 9622 / www.anpa.co.za

Anthea Mooney @ India Jane 021 683 4283

Attitude 021 674 5279

Architects of Time 011 669 0790

Aspidistra 021 881 3294

August 082 825 0068 / robyn@august1983.com

Ayala Bar 071 219 3850 / www.ayalabar.co.za

B

Babatunde 011 888 9667 / 082 818 9018

Babette 021 424 4457 / www.babetteclothing.co.za

Barclay & Clegg 012 346 4388 / 011 325 6500 / www.bclingerie.co.za

BEBE@Footweartrading 011 630 4000 / 011 6153727

Betty Basics @South-to South 021 674 1030

Be Muse 021 422 3788

Bead Merchants of Africa 021 423 4687

Bensimon – 021 418 5329 / 076 559 4494

Big Blue 011 880 3994  021 683 0068

Biggie Best 021 534 8662 / www.biggiebest.com

Billabong 011 656 5105  /www.billabong.com/za

Black Lilly 021 422 4451

Blackbeard & Dare 021 674 0300

Block & Chisel 011 442 0809 / 021 712 5193 / www.blockandchisel.co.za

Bloom Bags 082 625 0311

Blum 011 444 8118 / www.blum.com

Boardmans Uitsoek-takke landwyd

Bombshell @ YDE 021 448 1483

BondiBlu 011 794 5447

BrasilSul 021 674 6091

Bronx Woman 021 590 7000 / www.bronxshoes.co.za

Buch + Deichmann 021 433 2614

Burhose 021 980 1000 / www.burhose.co.za

C

Capital M 021 674 6091

Cowgirlblues 083 445 1150 / www.cowgirlblues.co.za

Carmen Steffens 011 615 0287

Call It Spring 012 3653477 / www.callitspring.com

Callaghan 011 325 4053 / 021 683 1716

Cameo @ Burhose 021 980 1004 / www.burhose.co.za

Cameo 021 980 1004

Cape Craft Laser Cutting 021 981 4007 / www.capecraft.co.za

CapeMohair 021 534 4134

Cape Union Mart 086 0103 4000 / www.capeunionmart.co.za

Cara Elizabeth 021 853 2844

Carducci @ Stuttafords 011 879 1000 / www.stuttafords.co.za

Carl Zeiss Vision SA 021 464 5400

Cartier 011 666 2800

Caterpillar 021 590 6600

Catherine Moore 021 790 6508

Catterpillar 021 590 6600

CGdT & Klûk 083 377 7780

Chale 011 783 9509

Charles & Keith 021 552 4912

Champion Distributors 021 424 4461

Chica Loca 021 461 0732 / 083 658 7441

Christopher Strong  021 461 5718 / www.christopherstrong.co.za

Cigar 021 683 3582 / www.cigarwomen.co.za

Cinnamon 082 866 3126 / www.cinnamon.za.com

Citizen Hallmark 011 257 6000

CJR Gift Sales 011 257 6000

Claire’s 011 784 2752 / 021 914 5570 / 021 555 3713 / www.claires.com

Claudia Clothing 011 885 3767

Clicks Uitsoek-takke landwyd

Cloak & Dagger 078 159 0138

Cloche 078 327 5121

ClothingCity 021 945 4373

Coast & Koi 021 434 7597 / 082 920 9358

Coco Li 021 421 0499

Cool in Cotton 021 448 7522

Copa Boutique 021 790 6908

Coricraft www.coricraft.co.za

Cosmo Footwear 021 931 6131

Cotton On 021 552 0726 / www.cottonon.com

Country Road @Woolworths 021 415 3411 / www.countryroad.com.au

Creative Copper 013 758 1194

Cube 0860 900 100

D

Daleen Fiorini 079 736 0171

Danella Conti 073 201 2889

Daniel Hechter eksklusief van Truworths 021 460 7788

Danielle Margaux 078 477 4455 / danielle@daniellemargaux.co.za

David Bolding Goldsmith 021 423 1524

Decoi 011 447 3838

Di Queen 011 472 5293

Dictionary 076 278 3695

Desray 021 448 2887 / www.desray.co.za

Diesel shoes@ Footwear Trading 011 630 4000

Diesel clothing 011 4478230 / 012 368 1936 / 021 555 2582 / www.diesel.com

Diesel 011 783 0882 / 012 368 1936 / 011 555 2582 / www.diesel.com

Dior 011 669 0500

Dolce Vita 082 804 3970

Donna Mia 021 462 0381

Donna Claire 021 938 1911 / www.donnaclaire.co.za

Doreen Southwood 084 602 6390 / 021 4240001

Dress Me 082 500 4627

Dress-Sense 078 286 9904 / cath@dress-sense.co.za

Due South 021 938 1837 / www.duesouth.co.za

Dulce de Leche 083 2090231

Dillion+ Jada 021 425 3779

Dunns 011 815 6575 / 021 391 1151 / 051 430 3134 / www.dunns.co.za

E

Earth Addict 021 511 3010

Ebel 011 669 0500

Ebony & Ivory 021 713 2964 / www.ebonyandivoryribbons.co.za

Edgars 011 495 6000 / www.edgars.co.za

Elbeth Gillis 021 462 2220

Egality 071 452 2503

Enzolini 082 778 8388

Errol Arendz  021 423 7973/4 / www.errolarendz.co.za

Esprit 021 552 0131 / 031 566 3149 / www.esprit.com

Estiago 031 303 1607

Etincelle 011 684 1718 / 021 421 3044

Europa Art 011 455 2443

Europa Art 011 615 8198

Everlast – clothing 011 444 9225

Evita Peroni 011 325 5551 / 021 914 6909

Evora 021 852 5560

Exact! 0860 005 439 / www.exact.co.za

F

4Favour @ House of JD 0215511072

FabricCity 021 462 1285/6/7

Fashion Express 021 938 1911

Falke 021 951 2137 / www.falke.co.za

Fate @ South to South 021 674 1030

Fila – clothing 011 444 9225

Footwear Trading 011 630 4000 / www.footweartrading.co.za

Forever New 011 465 1829 / 012 997 0575 / 021 419 4552

Foschini 021 938 1911 / www.foschini.co.za

Fox 041 501 0207

Foxy 011 784 0460/1

Fossil @S.Keren Watch Group 021 418 0045

Fossil  021 425 4438 011 011 784 0516

Free Range Jewels 021 418 3607 / www.freerangejewels.co.za

Fred Tsuya 021 4621573 / www.fredtsuya.com

Friends with Jenny 083 390 3595 / www.friendswithjenny.co.za

Froggie 031 450 0244

Froggie Shoes 031 450 0244

Function Form & Colour Accessories 021 448 3769

Fundango 021 914 9048

Fundi Light & Living 021 981 7572

G

G.Couture 011 444 2682 / 021 447 3280 / www.gcouture.co.za

Galaxy & Co. 021 423 0760

Gavin Rajah 021 424 7842/9

Gerard Darel 021 418 6477 / 8497

Georgie B 021 424 8417

GEORGIE.Beach 021 424 8417 / christine@georgiebeach.co.za

Gelieft 021 889 9564

Ginger Mary @ TRUWORTHS 021 460 7788 / www.truworths.co.za

Gino Paoli 021 5147700

Glare 021 461 6335

Glitterati 082 819 5247

Global Beads 021 976 8091 / www.globalbeads.co.za

Good Clothing 021 461 6599

Gordon Smith 021 674 6091

Green Cross 021 507 9700 / www.green-cross.com

Guess 011 883 8391 / 021 421 0110 / www.guess.com

GUCCI  Watches 011 784 2597 / 021 421 8800

Gugulam 082 966 1816 / gugu@gugulam.co.za

H

Urban Goddess 0114332381 / www.urbangoddess.co.za

Habits 021 671 7330 / www.habits.co.za

Hammer & Tongs 021 465 1837

Hammock and Vine 021 674 6091

Hang Ten 0860 900 100 / www.hangten.co.za

Havaianas 021 511 1182 / www.en-za.havaianas.com

Heartworks 021 418 0772

Hendrik Vermeulen Couture Boutique 021 424 1686/87 / www.hendrikvermeulen.com

Hermanna Rush 082 802 2022 / 011 447 0617 / www.hermannarush.com

Hertex Fabrics 021 914 3390 / www.hertex.co.za

Hidesign 011 805 6011 / 021 914 6339

Hilton Weiner 021 461 1207 / www.hiltonweiner.co.za

Hip Hop 021 465 7511 / www.hiphopfashion.co.za

Home Affairs 021 448 9705

Home etc  www.homeetc.net

Honey 011 392 7878

Honey Child 021 555 3353

Hush Puppies 011 839 3284 / www.hushpuppies.co.za

House of Fashion 021 422 4479

Hout Couture @ Hello again 021 426 0242 @ MeMeMe 011 447 1497

Hunter 031 301 2464

I

Ida Elsjé 021 424 1101 / www.idaelsje.com

IDENTITY 021 460 2400 / www.identity.co.za

India Jane 021 788 3020

Indonesain Treasures 021 438 4149 / 082 962 0241

Intershu 011 786 1519

Inwear @ Truworths 021 460 2300 / www.truworths.co.za

Inner Secrets Lingerie 021 4188513 / 021 433 1029 / 021 674 3922

Imagenius 021 423 7870 / www.imagenius.co.za

J

Jangi 082 777 6116 / www.jangi.co.za

Jimmy Choo 0214188506 / www.jimmychoo.com

Jack Friedman 011 615 9700

Jacques LaGrange 021 424 6279

Janine Binneman 021 448 0970

Jay Jays 021 900 1297

JBS 021 543 1431

Jeep 031 313 1400

Jekyll & Hide 021 447 6830

Jenna Clifford 011 523 6600

Jenni Button 021 461 1207

JJ Schoeman 011 447 5455

Jo Borkett 011 442 8362 / 021 671 5319 / www.joborkett.co.za

Jockey 0800 JOCKEY

Jools to wear 083 769 9136 / www.joolsjewels.co.za

Journey 021 4245 209

Joya 021 671 8934 / www.joya.co.za

Just Time 011 405 3350

K

Kaap Agri Bedryf 021 860 8101/2

Kaqala Trading 021 914 6550 / www.kaqala.co.za

Kamers vol geskenke www.kamersvol.com

KAREN MILLEN 011 784 2937

Kat van Duinen 021 447 6582 / info@katvanduinen.com

Kathy van Zeeland 011 875 7226 / www.kathyvanzeeland.com

Katie Magoos 021 462 1595 / www.katiemagoos.co.za

Kenneth Cole @ Footwear Trading 011 630 4000

Ketze-Ke 021 674 6091

Kink 021 424 0758

KLûK CGDT 083 377 7780 / www.kluk.co.za

Kottin & Twille 082 822 6729 / www.kottintwille.com

L

La Senza 021 447 7718

Lady Chatterley’s Chamber 021 424 4958

Ladakh 021 674 6091

Lee Cooper 011 431 4265 / 021 555 2037

The Space 011 327 3640 / 021 674 6643 / 031 566 3168 / www.thespace.co.za

Lemon & Lilac 082 964 4254 / www.lemonlilac.co.za

Levi’s @ Footwear Trading 011 630 4000

Levi’s 021 403 9400 / www.levi.com

Lillywhites 021 418 5953

Lilikoi 082 780 3221

Lime 082 556 8677

Lipsy 021 434 1515

Loft Fashion 021 424 3846

Loft Living 011 442 0809 021 422 0088

Loin Cloth & Ashes 072 143 2312 / www.loinclothandashes.com

London Shoes 021 447 7220

Love Water Love  021 422 0786 / www.lovewaterlove.com

Louis Vuitton 011 784 9854 / 021 405 9700

Loxion Kulca – clothing 011 444 9225

Loxion Kulca – eyewear 011 884 3499

Loxion Kulca – shoes 011 614 2204

Lovisa 021 551 1051

Ltd by TRUWORTHS 021 460 2300 / www.truworths.co.za

Lu by Lolita 021 671 9087 / www.lolita.com

Luella 086010 4764 / 011 447 2690 / www.luella.co.za

Lulu Belle 012 346 6424 / 021 671 5728

Luminox 011 486 6015

Lunar 011 726 5558; 021 422 0401 / www.lunarlife.co.za

Luxottica 021 486 6100

M

M Designed 011 880 2702 / 082 327 7900

M.S.R Merchants 011 262 2084 / 5833

Madison 021 510 4510 / www.madisonfootwear.co.za

Magic Shoes 021 530 9746

Malick 021 448 8579 / 021 671 2360

Malusi 084 515 1131

Malvin 021 421 8398

Mango 011 783 7907 / 021 418 0916 / www.mango.com

MarethColleen 083 565 5505 / www.marethcolleen.blogspot.com

Mari and Me 021 434 5446 / www.mariandme.co.za

Marion & Lindie 011 784 2937 / 021 674 1436 / www.marionandlindie.coza

Marianne Fassler 011 646-8387

Merrypak & Print 021 531 2244

Maroccan Warehouse 021461 8318

Maruá @ Queue Shoes 021 530 9746

Mastik 011 640 3583

Maya Prass 021 794 8805 / www.mayaprass.com

Mélange 021 424 5712

Melissa @ Loft Fashion 021 424 3846

Meltz 0861 777 788

Meltz Stores 0861 777 788

Mememe 021 424 0001 / 011 447 1497 / www.mememe.co.za

Metallic Mermaid 044 384 5412 / www.metallicmermaid.co.za

Metropolis 021 827 1580

Michelle Herbelin 011 448 2210

Miglio 0861 30 40 50 / www.miglio.co.za

Milady’s 0800 310 290 / 031 313 5500 / www.miladys.co.za

Michel Herblin 021 425 8613 / 011 783 4637

Minx www.myminx.com

Miraclebody @Slimsuit Distributors 082 883 3991 / www.miraclebody.co.za

Miraclesuit @Slimsuit Distributors 082 883 3991

Misfit 021 422 5646 / www.misfit.co.za

Miss Sixty 011 883 6907 / 021 361 5404

Moda Avante 082 778 8388

Monique Huppertz 021 532 0774

Montique 021 674 6091

Moois & Meer Coterie 021 418 1954 / www.mooisenmeer.co.za

Moontide @Slimsuit Distributors 082 883 3991

Morgan 011 444 0002/3

Moscon Optics 011 483 8001

Mr Price 0800 212 535 / www.mrprice.co.za

Mr Price Home 080 021 2535 / www.mrpricehome.com

Mr & Mrs (0)21 424 4387

Mungo & Jemima 021 424 5016 / www.mungoandjemima.com

Metalicus @ L Bohem 011 784 2369

Mula 0215660782 / 073 0430523

My Favourite Colour 072 760 0615 / www.myfavouritecolour.co.za

N

Nanine Finewear 021 461 0239

Nicci Boutique 011 262 4141 / 021 425 0051

Nina Roche 011 325 4440 / 021 671 3533

Nine West 011 783 2356 / 021 674 1581 / 012 460 2143 www.ninewest.co.za

Ninon Shoes 084 680 3995 / www.ninon.co.za

Nixon 042 200 2600

Nixon @Mat and May 043 7099 558 / www.matandmay.co.za

No 10 Cavendish 021 532 5909

No Limits Design 031 267 2515

Nouvelle  021 674 6091

Nude Clothing 073 148 2269

Non European 084 206 5887

Nucleus 082 469 7259

Ninon 084 680 3995 / www.ninon.co.za

O

Obaku 011 257 6018 / www.obaku.com

Old Khaki 0860 034 000 / www.oldkhaki.co.za

Onitsuka Tiger Jordan & CO  021 590 7000

Ooh lala 086 178 8911

Oakley 0861 625 539 / www.oakleywomen.com

OBR @ Truworths 021 460 7788

Oh So Boho 021 683 0396

Okaidi 011 325-4674

P

Paisley’s 012 346 7676/5 / www.paisleys.mahoonas.co.za

Paolo Corelli @ Queue Shoes 021 530 9746

Pacific Collection beskikbaar by Stuttafords en uitsoek boutieks 021 674 6091

Paradoxo 021 421 9849

Pari & Max @ YDE 021 448 1483

Pedersen & Lennard 021 447 2020 / www.pedersenlennard.co.za

Pep 021 937 2300

Pepe Jeans 021 590 6600 / www.pepejeans.co.za

Pepperplum Designs 011 341 0608 / 021 461 7805

Periquita 021 823 8766 / www.periquita.co.za

Petals 021 4611 8809 / www.petalsgroup.co.za

Philippa Green 021 424 1101

Philosophy 021 671 7661

Picot & Moss 011 669 0500

Plantation Shutter Co  021 577 1705 / www.plantation.o.za

Playtex 031 460 8611

Plum 011 262 3030 / 021 787 9460

Poetry 021 419 0020 / 011 442 1988 / www.poetrycollection.co.za

Police 011 257 6000

Poplap 079 869 5091 / www.poplap.co.za

Polo 011 883 6126 / 012 3681087 / 021 671 6088

Pringle 011 444 2270

Princess Tam Tam 011 786 1535

Private Collections 021 421 0298 / www.privatecollections.co.za

Pudlo SA 021 448 0607 / www.pudlo.co.za

Pulsate 011 784 4675 / 021 683 9434

Puma 021 551 0832

Punta di Kappa 021 788 9373

Purr 021 424 5044

Q

Queenspark 021 460 9400 / www.queenspark.com

Queue Shoes 021 531 8636 / www.queueshoes.co.za

R

Rauge 021 789 2472 / 082 456 8899

Ragazze 021 434 2328

Rage 011 608 6800 / www.ragesa.co.za

Ray-Ban @ Luxottica 021 486 6100

Religion 0711395795

Republic Jeans 083 273 8334

R.M. Williams 021 671 9880

Robert Daniels 021 448 9111

Ronald Sassoon 021 506 4600

Rosenwerth 021 674 2910 / www.rosenwerth.co.za

Royal Optical Group 011 807 3686

Rubicon 011 501 4754

Rushbags 021 761 3351

Ruff Tung 082 787 0337

S

Sally Moinet 0214349510 / 0214659245

Sambag 021 674 6091

Sass @ South to South 021 674 1030

Sass Diva 0860 109 451 / www.sassdiva.co.za

S. Keren Watch Group 021 418 0045

S Bacher& Co 011 372 6000 / www.sbacher.co.za

Safilo 0861 723 456

Sally Moinet 021 434 9510

Scalini 021 421 8398

SDM Optics 011 334 7020

Sea Folly 021 674 6091 / www.seafolly.com

Second Time Around 021 423 1674

Selfi 082 724 7485 / www.selfi.co.za

Sequoia Jewellery 021 851 9338

Shakur Olla 021 425 0642

Sheer Ladderless 011 884 2581

Shimansky  021 421 2788

ShoeCity 021 948 4833

Shoe HQ 021 710 1340/ 0214478310 / www.shoehq.co.za

Silverstone 021 557 1515

Skull Candy 011 262 0399

Sinéquanone 011 783 1935 / 021 418 0943 / www.busbyhouse.com

Sies! Isabelle sies.clothing@gmail.com

Sirocco 021 674 6091

Sitting Pretty 021 422 3996

Sissy Boy 021 506 4600 / www.sissyboy.co.za

Sissy Boy @ Cosmo Footwear 021 931 6131

Situ Diamond Jewellery 021 424 1101

Skab by YDE 021 551 1072

Slate 021 914 4448 / www.slateboutique.co.za

Slimsuit Distributors 082 883 3991 / www.slimsuit.co.za

Slick 021 433 1050

Sofa Worx 021 418 0360 / www.sofaworx.co.za

Soviet 011 884 0135

Space for Life 021 418 1734 / www.spaceforlife.co.za

Speedo 0800 773 336 / www.speedo.co.za

Spitz 011 707 7300 / www.spitz.co.za

Stefania Morland 082 711 2040 / www.stefaniamorland.com

Sterns 021 937 4504

Steve Madden 011 555 2300

Stuttafords 011 879 1010

Stiaan Louw 021 465 5499

Strip 021 447 8123

Street Fever 021 683 5887

Stuttafords 011 879 1000

Sun Things 021 592 4700 / www.sunthings.co.za

Sunglass Hut 021 555 0284 / 011 883 6606 / www.sunglasshut.co.za

Swatch Group 011 911 1200

Sea Folly 021 674 6091

T

TAG Heuer 021 421 8539 / www.tagheuer.com

Taliwag 011 469 3071

Tallulah’s 021 674 4201

Tamarillo Ceramics & Design 021 079 741/9514

Tam Tam Collections 011 786 1535

T-Box (Big Blue) 011 783-0779 / 021 683-0068

Tessa Design 011 268 0997

Ted Baker 011 450 1156

Tiaan Nagel 011 482 5012

The Lot 021 424 8812

The Coirner Gallery 046 625 0114

The Crazy Store 021 505 5500

The Fabric House 011 262 6771 / 012 462 7780 / 021 462 7780 / www.thefabrichouse.co.za

The Grand Shop 021 438 2332 / www.thegrand.co.za

House of Passementerie 021 904 5873 / www.passementerie.co.za

The Lighting Warehouse – Uitsoektakke landwyd www.lightingwarehouse.co.za

The Pause Room 021 461 6488 / www.thepauseroom.co.za

The Scarf Initiative 021 873 2855

The Secret Room 021 683 7607 / www.thesecretroom.co.za

The Space 011 327 3640; 021 674 6643 / 031 566 3166 / www.thespace.co.za

The Stone Studio 021 852 0502 / 082 877 5058

The Yellow Door 021 465 4702

Thomas Sabo @Sutherland & Goodman 011 483 0102

Thomas and Benno 021 448 9111

Tina Liu @ Zoom 021 510 4707

Toni Glass Collection 0861 11 15 54

Topshop 011 555 2300 / www.topshop.com

Toywatch 0861 869 928 / www.toywatch.co.za

TRAFFIC 021 424 2250

Treets Footwear 011 614 2204

Trenery 021 405 4300,

TREND 011 380 3540/1

Triumph 021 521 6700 / www.triumph.com

Trinity Juweliersware 074 120 3073

True Religion 011 447 2621

TRUWORTHS 021 460 2300 / www.truworths.co.za

TRUWORTHS LTD 021 460 2300 / www.truworths.co.za

Thula Sindi 011 880 9008 / 043 726 1113

Tumi www.tumi.com

Two Stars 084 553 3344

TWO 083 565 2155 / www.twotwo.co.za

Township 0214180388

U

UGG 031 301 2464 / www.uggaustralia.com

Urban˚ 021 461 1207

Uwe Koeter 021 425 7770

V

Vesselina Pentcheva  011 442 7501 / www.vesselina.co.za

Von Zipper 042 200 2600

Vertigo 021 461 1207

W

Wardrobe 021 671 1690

Weylandts 0860103400

Wild Fig 011 402 3535

Wild Orchid Boutique 021 863-4482

Wizards 011 783 3904 / 021 683 5065

Women’s secret 021 421 1414 / 011 325 4992

Woolworths 0860 022 002 / www.woolworths.co.za

Witchery 011 879 1000

Y

Yes 0825788889

Yara Trail versprei deur Pacific Collections 021 674 6091

YDE 021 425 6232

YLD Lingerie 082 370 8355 / www.yld-lingerie.co.za

Z

Zara 011 302 1500 / 021 446 8700 / 031 536 6440

Zoom 021 510 4707 / www.zoomfootwear.com